Naše kompletní služby

Především pro oblast Prahy 12 – Modřan nabízí MUDr. Korálová běžné i nadstandardní služby praktického lékaře pro děti a dorost. Z celé nabídky proto jmenujeme pouze některé poskytované služby.

Praktický lékař pro děti a dorost

Máte doma novorozence, batole, budoucí nebo stávající školáky a hledáte pro ně adekvátní zdravotnickou péči? Zavítejte tedy do naší ordinace v Praze 12 – Modřanech, kde se o Vás a Vaše děti dobře postaráme.

Novopečeným maminkám nabízíme kompletní pediatrickou péči a pravidelné kontroly novorozených dětí, které v naší ordinaci můžete zaregistrovat. Pro ty z Vás, které máte s péčí o svá miminka nějakou starost, samozřejmě nabízíme i poradenství v oblasti péče o dítě.

Díky své praxi je schopna rozeznat velké množství běžných nemocí, které děti nejčastěji postihují, a zaměřuje se také na prevenci vzniku těchto onemocnění. Díky tomu dochází u mnoha dětí k posílení imunity, což je skvělým startem do jejich života.

V rámci ošetřování dětí a mladistvých také dbá na provádění preventivních prohlídek, při kterých zjišťuje aktuální fyzický a zdravotní stav svých pacientů. Zároveň jí preventivní prohlídky slouží jako jakýsi souhrn vývoje pacienta, který pomáhá monitorovat jeho zdraví a dokáže případně včas zachytit možná onemocnění.

 

Očkování

Jedním z prvků prevence je také pravidelné očkování a následné přeočkování. Kromě standardních a ze zákona povinných očkování, která jsou zpravidla hrazena zdravotní pojišťovnou (záškrt, tetanus, žloutenka typu B, dětská obrna, spalničky, zarděnky, černý kašel, příušnice) Vám můžeme nabídnout i očkování nad rámec povinnosti, především tedy očkování proti rakovině děložního čípku, očkování proti chřipce nebo proti planým neštovicím.

Setkáváme se také se zájmem rodičů o očkování nejmenších pacientů proti pneumokokům a rotavirům, které se v poslední době rozmáhají u velmi malých dětí. Pokud tedy máte zájem o některé z těchto očkování nebo se jen chcete dozvědět něco víc, můžete se v ordinaci MUDr. Králové zeptat na vše, co Vás z oblasti očkování dětí a dorostu zajímá.

 

CRP vyšetření

Máte pocit, že Váš stávající pediatr děti nevyšetřuje a slepě nasazuje antibiotika na jakoukoli nemoc? Pak přejděte k nám. Naše ordinace v Praze 12 – Modřanech je totiž vybavena přístrojem, který z malé kapky krve dokáže rozpoznat, zda Vaše dítě trpí bakteriální nebo virovou infekcí.

CRP vyšetření je vlastně test, který zjišťuje hladinu C-reaktivního proteinu v krvi (odtud zkratka názvu). Pokud se tato hladina výrazně zvýší, tělo je napadeno bakteriální infekcí, pro kterou jsou antibiotika určena. V případě, že se hladina nijak neliší od normálu, bývá infekce virového původu, u které jsou antibiotika vlastně zbytečná a nasazují se hlavně pro zmírnění doprovodných příznaků nemoci. Tento test je navíc velice rychlý, takže ještě v ordinaci zjistíme, jaký typ viru na Vašeho potomka zaútočil.

STREPTEST– vyšetření na streptokoky

Homeopatie

Zvláštním druhem léčby je v dnešní době i homeopatie. Její hlavní předností je, že neléčí již vzniklé symptomy, ale snaží se přijít na to, co k onemocnění vedlo a celkově pacientovi pomoci při prevenci a léčbě daného onemocnění. Díky minimální přítomnosti účinné látky, která se běžně nachází v antibiotikách, pomáhá tělu, aby se naučilo vypořádávat s nepřátelskými viry samo a tím tak posilují obranyschopnost jedince. Přitom vlastně jedinec sám svou vůlí pomáhá k ozdravování a může i výrazně urychlit průběh léčby.

Homeopatie je obzvláště vhodná pro pacienty, kteří trpí nesnášenlivostí na antibiotika nebo kterým žádná antibiotická léčba nezabírá. U dětí je pediatričkou Korálovou podporována zejména proto, že neničí křehkou dětskou imunitu a nevytváří u nich rezistenci na účinné látky obsažené v některých lécích.

 

Potvrzení na průkazy a jiná vyšetření

V naší ordinaci Vám také můžeme vystavit nejrůznější potvrzení a doklady o zdravotní způsobilosti. Jedná se zejména o potvrzení před nástupem do školního zařízení (školy i školy). Potvrzujeme také potravinářské a zdravotní průkazy před nástupem na brigádu nebo vystavujeme potvrzení o způsobilosti k řízení.

Některé školy vyžadují speciální potvrzení o zdravotní způsobilosti svých žáků, jedná se především o školy, kde děti přichází do přímého styku s potravinami nebo lidmi.

Tyto a mnohé další úkony můžete poptávat v ordinaci MUDr. Korálové.

Napsat komentář